Ostatniego dnia marca odbędzie się w całej Polsce strajk pracowników oświaty. Jeśli Twoja szkoła / placówka (lub przedszkole) poparła protest w referendum strajkowym, przyłącz się do strajku! Walczymy o nasze prawa, bo nikt inny za nas tego nie zrobi! Bądźmy razem 31 marca br.!

To jest strajk w obronie naszych praw pracowniczych. Nie dajmy się zwieść retoryce minister edukacji, że nie stracimy pracy. Swoją postawą będziemy bronić naszych miejsc pracy nie licząc na to, że ktoś nam łaskawie to miejsce zagwarantuje. Tylko taka postawa może dać nam szansę i nadzieję na to, że w ciągu trzech lat z oświaty nie odejdzie co najmniej trzydzieści kilka tysięcy nauczycieli! Nie dajmy się zwieść mglistym obietnicom przyszłych, niepewnych podwyżek, które notabene nauczyciele sfinansują z własnych pieniędzy (zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, kosztem dodatków, oraz kosztem specjalistów – pedagogów, psychologów, logopedów, wychowawców świetlicy oraz  bibliotekarzy).

Nauczycieli mobilizuje do strajku coraz bardziej klarowna sytuacja, jaka wyłania się po przedstawieniu przez samorządy nowej sieci szkół i realna groźba utraty pracy, a także ostatnie informacje dotyczące wynagrodzenia. Dodatkowo nauczycieli wspierają rodzice!

W ciągu 111 lat swojej historii Związek wielokrotnie podejmował kluczowe decyzje nadające tej organizacji oblicze „Związku walczącego”. Dzisiejsi związkowcy są spadkobiercami działaczy ZNP, którzy w 1937 r. weszli w spór z rządem w nieporównywalnie trudniejszych warunkach i obronili organizację przed represjami. Członkowie Związku dowodzili swojego heroizmu w najtragiczniejszych momentach historii, walcząc o polskie dzieci i polską szkołę, nie pytając kto im zapłaci dniówkę. Takie dziedzictwo zobowiązuje i skłania do tego, by dziś odważnie występować w obronie naszych racji.

Czytaj więcej „Gotowi na strajk” Głos Nauczycielski nr 11