Organizatorem manifestacji jest Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, którego członkiem jest ZNP. W proteście udział wezmą pracownicy wszystkich branż zrzeszonych w OPZZ, w tym także przedstawiciele górnictwa, przemysłu, oświaty i nauki, usług publicznych, budownictwa i przemysłu drzewnego, transportu, handlu, kultury i sztuki.

Głównymi postulatami, które dotyczą pracowników wszystkich branż są:

• Wzrost wynagrodzeń – Polska potrzebuje wyższych płac;
  • Dialog społeczny – merytoryczna dwustronna i trójstronna współpraca od zakładu pracy po poziom krajowy w Radzie Dialogu Społecznego;

Ponadto, ZNP będzie domagał się odwołania Anny Zalewskiej oraz podwyżki nauczycielskich pensji o 1000 złotych na każdy etat niezależnie od osiąganego stopnia awansu zawodowego. Jeśli chcemy by do pracy w szkole przychodzili najlepsi absolwenci, a doświadczeni pedagodzy nie odchodzili z wykonywanego zawodu, pensje nauczycieli muszą wzrosnąć realnie a nie symbolicznie

22 września 2018 będą także z nami rodzice z koalicji „Nie dla chaosu w szkole” oraz „Rodzice przeciwko reformie edukacji”, których pikieta pod hasłem „Kumulacja Chaosu” rozpocznie się o godzinie 14:00 przed ministerstwem edukacji!