W dniu 27 sierpnia br. w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa inaugurujące nowy rok szkolny 2024/2025. Stronę ZNP reprezentowali prezesi krakowskich oddziałów wraz ze swoimi sekretariatami. W trakcie wystąpienia Prezes Oddziału ZNP Kraków-Śródmieście przypomniał kluczowe problemy, które zostały przedstawione przez ZNP podczas spotkania z nowo powołaną na stanowisko zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa d.s edukacji Panią Marią Klaman. Ponadto zwrócił się z apelem o podjęcie pilnych prac nad zmianami w regulaminach wynagradzania nauczycieli jak również pracowników samorządowych (szkolnej administracji i obsługi). Zwrócił uwagę na spłaszczenie stawek w tabelach minimalnego wynagrodzenia pracowników AiO, które są nie do zaakceptowania przez organizację związkowe w porównaniu z pracownikami innymi placówek samorządowych UMK, a także niewielką różnicę w wysokości wynagrodzenia nauczyciela początkującego a pracownika sprzątającego szkołę. Przypomniał, że jeżeli miastu zależy na odbudowaniu renomy i wysokiej jakości krakowskiej edukacji, to należy podjąć pilne prace nad zmianą regulaminów wynagradzania obowiązujących w samorządowych szkołach i placówkach oświatowych.